Atrakcje w okolicy:
-
W odległości 400 m od noclegów znajduje się dolna stacja Kolei Linowo Terenowej GÓRA ŻAR
-
Górska Szkoła Szybowcowa Żar: raj dla miłośników szybownictwa, paralotniarstwa
-
Elektrownia szczytowo pompowa „Porąbka-Żar”
-
Zbiornik wody na szczycie Góry Żar
-
Park Linowy "Trolandia"
-
Monster Hulajnogi
-
Tor Saneczkowy – na samym szczycie Góry Żar
-
Wielofunkcyjne boisko do gier sportowych "Orlik"
-
Jezioro żywieckie - rejs stateczkiem
-
Jezioro międzybrodzkie - wypożyczalnia rowerów wodnych, kajaków

Powstała tutaj kolej linowo-terenowa wykorzystująca jeszcze nie zużyte elementy kolei linowo-terenowej Gubałówka, zmodernizowano napęd, wagony, jak i wykorzystano podkłady do budowy torowiska. Wybudowano od podstaw dwie stacje kolei, trasę narciarską z infrastrukturą zaśnieżania i oświetlenia trasy, kolej dla ruchu pasażerskiego została udostępniona 14 lutego 2004 roku, po zaledwie siedmiu miesiącach budowy. Żółte wagoniki kolei linowo-terenowej.

Rejsy statkiem po Jeziorze Żywieckim, rozpoczynają się przy Zajeździe na zaporze w Tresnej. Rejs statkiem, który może pomieścić 40 osób, dostarczy niezapomnianych wrażeń i umożliwi podziwianie pięknych widoków na otaczające Jezioro góry. W czasie jednej godziny rejsu można opłynąć jezioro żywieckie płynąc od zapory w Tresnej w kierunku Żywca.

W 1936 roku na szczycie Żaru powstało lotnisko szybowcowe, a później szkoła pilotów szybowcowych. Do lat 70. start szybowców odbywał się przy pomocy naciąganych ręcznie gumowych lin, a ich transport na szczyt Żaru na specjalnych wózkach kolejki szynowej .( w 2003 r. powstała tu kolejka torowo-linowa). Od momentu wybudowania zbiornika wodnego na Żarze, szybowce startują z lotniska u podnóża góry, holowane przez samoloty.

Jedyna w kraju elektrownia podziemna. Udostępniona do zwiedzania. Na szczycie góry Żar znajduje się zbiornik wodny elektrowni.

Zbiornik bez dopływu naturalnego, wykonany w obwałowaniach usypanych z miejscowego materiału. Obwałowania tworzą zaporę obwodową podpartą pryzmą kamienną uszczelnioną od strony odwodnej ekranem asfaltobetonowym. • Pojemność całkowita 2,19 m3 • Pojemność energetyczna 1,96 m3 • Wahania lustra wody 20 m

Elektrownia wodna szczytowo-pompowa zlokalizowana nad zbiornikiem retencyjnym istniejącej Elektrowni Porąbka. Zbiornik górny ziemny ,sztuczny. Maszynownia typu podziemnego. Derywacja prowadzona sztolniami częściowo w obudowie stalowej. • Osiągalna moc generatorowa 4 x 135 = 540 MW • Moc w pracy pompowej 4 X 135 = 540 MW • Średni spad statyczny 432 m • Dobowy czas pracy generatorowej 4 godz. • Dobowy czas pracy pompowej 5,5 godz. • Produkcja średnia w roku 640 GWh

Park linowy położony w lesie obok dolnej stacji kolejki PKL na Górę Żar. Do dyspozycji są następujące trasy: TRASA nr 1 to 9 przeszkód zawieszonych na wysokości od 5 do 8 metrów. TRASA nr 2 dostępna dla absolwentów trasy niskiej, na tej trasie do pokonania znajduje się 11 przeszkód zawieszonych na wysokości od 5 do 20 metrów. TRASA nr 3 składa się z 5 długich zjazdów tyrolskich z jednego zbocza na drugie. Maksymalna wysokość 25 metrów.

Jezioro Żywieckie

Monster hulajnogi na Górze Żar - wersja górska hulajnogi - zabawa dla wszystkich - trasa łatwa 6 km, asfaltowa lub trudna wzdłuż trasy narciarskiej 1,6 km

Tylko ok. 15 min. spacerem dzieli nasz domek od pięknego Jeziora Międzybrodzkiego. Oddzielone jest ono od większego Jeziora Żywieckiego zaporą w Tresnej. Brzegi jezior są zagospodarowane, można korzystać z kąpieli wodnych i plażowania. Powstały tu liczne szkółki żeglarskie i windsurfingowe oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Międzybrodzie Żywieckie

Boisko orlik